Saridon tabl

Postać: Opakowanie – 10 tabletek. Skład: 1 tabletki zawiera: 150 mg propyfenazonu, 250 mg paracetamolu, 50 mg kofeiny. Działanie: Preparat łączy w sobie działanie poszczególnych składników. Zawarty w leku propyfenazon

Saridon tabl opis i własności. Zobaczmy jak niedostateczną mamy wiedzę w temacie Saridon tabl. Dopiszmy zatem parę zdań na ten temat. I tak jest - w rzeczy samej Saridon tabl to produkt, który wielu powinien pomóc. Twoje zdrowie wymaga twojej szczególnej troski.

Saridon tabl informacje

A zatem tu dowiesz się więcej o Saridon tabl – informacje m.in o różnych cechach produktu, dostępności oraz poczytasz komentarze i opinie internautów. Możesz także aktywować odnośnik powyżej z nazwą produktu by przejść do tej strony.

Saridon tabl działanie

Postać: Opakowanie – 10 tabletek. Skład: 1 tabletki zawiera: 150 mg propyfenazonu, 250 mg paracetamolu, 50 mg kofeiny. Działanie: Preparat łączy w sobie działanie poszczególnych składników. Zawarty w leku propyfenazon działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie; szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, maksymalne stężenie we krwi osiąga po około 1 h.; jest metabolizowany w wątrobie, częściowo wydalany z moczem w postaci nie zmienionej. T0,5 wynosi około 3 h. Przenika przez łożysko i barierę krew-mózg. Drugi składnik preparatu – paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, ;głównie poprzez hamowanie aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej w o.u.n. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, maksymalne stężenie we krwi osiąga po około 30-60 min., przenika do płynów ustrojowych i narządów wewnętrznych, w około 25% wiąże się z białkami osocza. T0,5 wynosi 3-4 h. Jest metabolizowany w wątrobie, wywołuje tam indukcję enzymów mikrosomalnych; wydalany z moczem w postaci ;glukuronianów i siarczanów i po sprzężeniu z cysteiną. U chorych z niewydolnością nerek sprzężony paracetamol kumuluje się we krwi. Po podaniu dawek toksycznych (62;6 ;g paracetamolu/dobę) powstaje w organizmie N-acetylo-p-benzochinon odpowiedzialny za wywoływanie uszkodzeń wątroby. Trzeci składnik preparatu – kofeina, dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, metabolizowana w wątrobie, metabolity wydalane są przez nerki. Wykazuje działanie pobudzające na ośrodki wegetatywne oddechowy, naczynioruchowy i nerwu błędnego przez co poprawia ogólne samopoczucie i znosi uczucie zmęczenia często towarzyszące chorobom przeziębieniowym. Wskazania: Jako lek przeciwbólowy (w bólach różnego pochodzenia: głowy, zębów, nerwobólach, bólach reumatoidalnych itp.) i przeciwgorączkowy (grypa, przeziębienia), w bolesnym miesiączkowaniu. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na aminofenazon lub paracetamol, ostra niewydolność nerek i/lub wątroby, niedokrwistość, agranulocytoza, leukopenia, ostra porfiria wątrobowa, ciężkie upośledzenie czynności wątroby i nerek, niedobór G-6-PD i reduktazy methemoglobinowej. Nie powinien być stosowany w I trymestrze ciąży i u dzieci poniżej 12 r.ż. Nie stosować łacznie z innymi lekami z ;grupy pochodnych pirazolonu. Należy zachować ostrożność przy stosowaniu u kobiet w okresie klimakterium, osób starszych i dzieci. Preparat zawiera niewielką ilość kofeiny, o czym należy pamiętać u chorych z nadciśnieniem tętniczym, dusznicą bolesną, chorobą wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy. Działania niepożądane: Sporadycznie mogą wystąpić: nudności, wymioty, dolegliwości dyspeptyczne, bóle brzucha, i inne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego; reakcje uczuleniowe pod postacią zmian skórnych (pokrzywka, wysypka, rumień). Istnieją pojedyncze opisy zmian w obrazie morfologicznym krwi: spadek liczby płytek krwi, methemoglobinemia, neutropenia, leukopenia, agranulocytoza. Stosowany w dużych dawkach lub przewlekle może upośledzić czynność wątroby i/lub nerek. Zawarty w preparacie propyfenazon jest zdecydowanie mniej toksyczny od aminofenazonu, ale u osób nadwrażliwych oraz u dzieci może spowodować leukopenię, agranulocytozę; u chorych z niedoborem G-6-PD w erytrocytach – hemolizę. Ze względu na zawartość kofeiny – systematycznie nadużywany może powodować zaburzenia snu, bóle głowy, utrudnienie koncentracji, drżenia rąk, uczucie kołatania serca, zaburzenia rytmu. Sposób użycia: Dorośli: doraźnie 1 tabletki, zazwyczaj 1/2-1 tabletki do 3 razy dziennie. Dzieci powyżej 12 r.ż.: 1/2-1 tabletki do 3 razy dziennie. Tabletki przyjmować doustnie, po jedzeniu, obficie popijając.
Wszystko to powiedzieliśmy, abyście mogli zostać zaznajomieni trochę bardziej w temacie produktu Saridon tabl, który naprawdę może stać się dla nas użyteczny i trzeba rozważyć jego kupno. Zapraszamy do polskiej taniej apteki internetowej po farmacetyki i wiadomości o lekach. Gwarantujemy konkurencyjną wartość leków i naprawdę dobrą obsługę odwiedzających stronę. Nasza apteka internetowa jest niewątpliwe jedną z sześciu najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej cenionych stron internetowych świadczących usługi dostawy farmaceutyków.Musimy pokazać dzisiaj trzy typy farmaceutyków. Jako pierwsze Suplementy diety na potencję. To jest właśnie grupa substancji po którą sięgają mężczyźni z rzeczywistymi lub fikcyjnymi kłopotami ze swoją potencją. W ostatnim czasie wiele środków z tej sekcji zostało zlikwidowanych ze względu na uchybienia w ich produkcji i domieszkę substancji czynnej zawartej także w leku na receptę. Apteka internetowa nie posiada w swojej ofercie preparatów na receptę i leków nie zaakceptowanych przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego (GIF). Na odchudzanie. Jest wiele suplementów diety na odchudzanie. Do istotnych należą te zawierające w składzie l-karnitynę.