Theraflu extragrip

  Skład 1 saszetka zawiera: substancje czynne: paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, maleinian feniraminy 20 mg,   Możliwe działania niepożądane Jak każdy lek, lek Theraflu ExtraGRIP może powodować działania niepożądane. Działania niepożądane związane

Theraflu extragrip - dane na temat właściwości i opis produktu. Sami widzimy jak niewielką mamy znajomość na temat Theraflu extragrip. Dopiszmy więc parę zdań na ten temat. I tak jest - naprawdę Theraflu extragrip to produkt, który niejdenemu może poprawić zdrowie. Zdrowie przecież potrzebuje naszej szczególnej troski.

Theraflu extragrip działanie

A zatem tu dowiesz się więcej o Theraflu extragrip – opis m.in o różnych cechach produktu, dostępności oraz poczytasz komentarze i opinie internautów. Możesz także aktywować odnośnik powyżej z nazwą produktu by przejść do tej strony.

Theraflu extragrip działanie

  Skład 1 saszetka zawiera: substancje czynne: paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, maleinian feniraminy 20 mg,   Możliwe działania niepożądane Jak każdy lek, lek Theraflu ExtraGRIP może powodować działania niepożądane. Działania niepożądane związane ze stosowaniem leku obejmują: reakcje nadwrażliwości: pokrzywka, wysypki, napady astmy (zwłaszcza 5-10% populacji osób z nietolerancją kwasu acetylosalicylowego), układ pokarmowy – zaparcia, biegunki, wzdęcia, nudności, wymioty, pieczenie w nadbrzuszu, uszkodzenie wątroby, suchość w jamie ustnej i gardle, ośrodkowy układ nerwowy: senność, bóle i zawroty głowy, uczucie zmęczenia, drażliwość, nerwowość. Rzadziej obserwowano śpiączkę, napady padaczki, zaburzenia ruchów dowolnych, zmiany w zachowaniu. Bezsenność i kłopoty ze snem występują rzadziej, dotyczą zwłaszcza dzieci, układ krążenia: tachykardia (przyspieszenie czynności serca), kołatanie serca, wzrost ciśnienia krwi (zwłaszcza u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym), odruchowa bradykardia (zwolnienie czynności serca), zmiany w obrazie krwi: trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi), leukopenia (zmniejszenie liczby krwinek białych), niedokrwistość hemolityczna a w pojedynczych przypadkach agranulocytoza (choroba charakteryzująca się znacznym zmniejszeniem liczby krwinek białych i całkowitym lub prawie całkowitym zanikiem granulocytów z krwi, zmianami wrzodziejącymi w gardle i błonach śluzowych innych narządówi, gorączką i różnie wyrażonymi objawami ogólnymi, układ moczowy: bolesne oddawanie moczu lub zatrzymanie moczu, utrudnienie mikcji (zwłaszcza u mężczyzn), inne: rozszerzenie źrenic spowodowane jaskrą, suchość gałek ocznych, wpływ na funkcje wewnątrzwydzielnicze oraz inne regulujące metabolizm.   Dawkowanie Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju. Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek. Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe należy zwrócić się do lekarza. Należy skontaktować się z lekarzem, jeżeli: objawy chorobowe nie ustąpią w ciągu 5 dni, kaszel utrzymuje się dłużej niż 5 dni, pojawi się wysypka, gorączka lub uporczywy ból głowy; ból gardła z gorączką, bólem głowy, wysypką, nudnościami lub wymiotami utrzymuje się dłużej niż 2 dni.   Stosowanie innych leków Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które są wydawane bez recepty. Leku nie należy stosować z innymi lekami o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Należy zasięgnąć opinii lekarza w przypadku równoczesnego stosowania: inhibitorów MAO, leków przeciwzakrzepowych (np. pochodne kumaryny, heparyna), kofeiny, chloramfenikolu, probenecydu, leków zwiększających metabolizm wątroby (np. fenytoina, fenobarbital, karbamazepina), izoniazydu, indometacyny, leków obniżających ciśnienie tętnicze krwi, metylodopy, rezerpiny, barbituranów, glikozydów naparstnicy, leków przeciwdepresyjnych, alkaloidów sporyszu, doustnych środków antykoncepcyjnych.   Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn Lek może powodować senność. Podczas stosowania preparatu Theraflu ExtraGRIP nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych. Uczucie senności może nasilać się u osób stosujących lek i przyjmujących leki nasenne lub pijących napoje alkoholowe.   Stosowanie u dzieci Leku Theraflu ExtraGRIP nie należy stosować u dzieci do 12 lat.   Karmienie piersią Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.   Ciąża Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.   Przeciwwskazania Nie należy stosować leku Theraflu ExtraGRIP w przypadku: nadwrażliwości (alergii) na którykolwiek ze składników leku, aktualnego stosowania (lub stosowania w ciągu ostatnich dwóch tygodni) inhibitorów MAO, u dzieci poniżej 12 lat, stosowania innych produktów leczniczych zawierających paracetamol ze względu na ryzyko przedawkowania, współistniejących schorzeń płuc (w tym astmy), wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (G-6-P). Przed zastosowaniem leku Theraflu ExtraGRIP należy skonsultować się z lekarzem w przypadku: chorób serca, wysokiego ciśnienia krwi, chorób tarczycy, cukrzycy i jaskry, chorób nerek i wątroby, padaczki, schorzeń dróg moczowych, czynnej choroby wrzodowej, lek zawiera paracetamol, który stosowany w wysokich dawkach lub przez zbyt długi czas, powodować może uszkodzenia wątroby, fenylefryna powodować może fałszywie pozytywne wyniki testów dopingowych (informacja szczególnie istotna dla osób uprawiających sport wyczynowo), osoby stosujące lek Theraflu ExtraGRIP nie powinny pić napojów alkoholowych, gdyż paracetmol w połączeniu z alkoholem etylowym może powodować uszkodzenia wątroby, ze względu na naczyniozwężajace działanie fenylefryny lek należy stosować ostrożnie u pacjentów powyżej 70 lat ze schorzeniami układu krwionośnego, lek zawiera 12 g sacharozy, co należy wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą . Jeśli u pacjenta stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów to przed przyjęciem leku powinien się on skontaktować z lekarzem.   Wskazania Leczenie objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno – stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie.   Opis THERAFLU EXTRAGRIP – lek wieloskładnikowy. Zawiera jako substancje czynne: chlorowodorek fenylefryny zmniejszający przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa, paracetamol działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo oraz maleninan feniraminy – substancję antyhistaminową zmniejszającą produkcję śluzowej wydzieliny w nosie. Theraflu ExtraGRIP po rozpuszczeniu w wodzie tworzy gorący, aromatyczny napój.
Wszystko to powiedzieliśmy, żebyście mogli Państwo zostać zaznajomieni nieco bardziej w kwestii produktu Theraflu extragrip, który w rzeczywistości może stać się dla Państwa sensowny i trzeba zastanowić się nad zakupem. Zapraszamy do działającej 24 godziny na dobę apteki internetowej po informacje o farmaceutykach i po same leki. Oferujemy konkurencyjną cenę leków i fachową satysfakcję pacjentów. Nasza apteka internetowa ma być niewątpliwe jedną z pięciu najbardziej rozpoznawalnych i wyróżniających się placówek zapewniających przesyłanie produktów farmacetycznych.Chcemy pokazać dzisiaj trzy grupy farmaceutyków. Po pierwsze Suplementy diety na męską potencję. To właśnie sekcja substancji po którą sięgają mężczyźni z prawdziwymi lub fikcyjnymi problemami ze swoją potencją. W ostatnim okresie wiele preperatów z tej sekcji zostało wycofanych ze względu na usterki w ich tworzeniu i odrobinę substancji czynnej umieszczonej również w leku na receptę. Apteka internetowa nie posiada w swojej ofercie leków na receptę i leków nie zaaprobowanych przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego (GIF). Na cienki brzuszek. Jest wiele suplementów diety utrzymanie niskiej wagi. Do najpopularniejszych przynależą te posiadające w składzie l-karnitynę.